עבור לתוכן
כל המאמרים

פסיכיאטר אונליין – טיפול נפשי מקוון

פסיכיאטר מומחה ומנהל רפואי

הטכנולוגיה (והקורונה) לימדו אותנו שאפשר לקבל טיפול נפשי מצוין, גם בלי לצאת מהבית. מחפשים פסיכיאטר אונליין? פסיכיאטר פרטי עם כל הפרטים

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מגלים שאפשר לקבל מענה פסיכיאטרי ופסיכולוגי מצוין – בלי לצאת מהבית, ובלי צורך בביקור בית יקר של איש מקצוע. הטיפול הפסיכיאטרי המקוון, פסיכיאטר אונליין, הפך לכלי חשוב המאפשר קבלת טיפול מקצועי לאנשים שלא יכולים לצאת את ביתם מסיבה גופנית או נפשית, כאלה הגרים רחוק ממרכזים פסיכיאטריים טובים או אפילו אלה שפשוט לא יכולים לפנות זמן ביומנם להגעה פיזית לקליניקה של מטפל.  

טיפול פסיכיאטרי אונליין: מהם היתרונות?

לטיפול פסיכיאטרי און ליין מספר יתרונות מובנים הוא מתבצע באופן פרטי ודיסקרטי בסביבת המגורים המוכרת והבטוחה ובאזור הנוחות של המטופל, והוא מאפשר את קבלת הטיפול בלי לבזבז זמן על נסיעות או על חיפוש חניה.

הפגישה עצמה דומה למפגש פסיכיאטרי הנערך באורח פרונטלי. המטפל והמטופל דנים בקשייו של המטופל, והמטפל מגבש אבחנה ותוכנית טיפול אישית בהתאם למצב הקליני. בסוף הפגישה הפסיכיאטר המטפל מכין מכתב סיכום רפואי קצר, הכולל אבחנה רפואית והמלצות על טיפול מתאים (כולל טיפול תרופתי במידת הצורך). את המכתב ניתן להעביר במייל, ואז באפליקציה לרופא המשפחה שמסייע באספקת מרשמים. לחלופין ניתן לשלוח למטופל מרשמים פרטיים. פגישות המעקב שיתבצעו לאחר מכן יכולות להתבצע גם הן באורח מקוון, או באורח פרונטלי – או לסירוגין. 

פסיכיאטר און ליין – למי זה מתאים?

ייעוץ פסיכיאטרי אונליין יכול להתאים לאחד או יותר מהמצבים הנפשיים הבאים: דיכאון או דכדוך מתמשכים, חרדה, התמודדות עם טראומה, התמכרויות, מחלה דו קוטבית (ביפולרית או מאניה דפרסיה) ועוד. לעתים משמשת הפגישה המקוונת למתן ייעוץ והדרכה לבני המשפחה של המטופל, לגבי התמודדות עם מצבים מורכבים.

השימוש בפסיכיאטר אונליין מאפשר גם לקבל טיפול ממומחים ברפואת הנפש שאינם נמצאים בישראל –ובמכון מנטליקס בשלוחת הטלה-רפואה פועלים מספר פסיכיאטרים ישראליים מומחים, המשתייכים למוסדות המחקר המובילים בעולם, ונותנים יעוץ לישראלים בארץ או בעולם.

השירות מתאים גם לילדים בגיל ההתבגרות (מגיל 12 ומעלה), ואנו עורכים יעוץ והכוונה להורים ואבחון לבני נוער, גם אונליין על-ידי פסיכיאטר מומחה לילד ולמתבגר. השימוש בשיחות וידאו אונליין מוכרת לבני נוער, ופעמים רבות הם יותר נוח באמצעי זה מאשר בטיפול פנים מול פנים, ונוטים יותר להיפתח ולשתף.

בכל התמודדות של הורים למתבגרים עם אחת או יותר מהתופעות הבאות, ניתן לערוך אבחון פסיכיאטרי אונליין לנער/ה ולקבל יעוץ מקצועי: דיכאון או הסתגרות, פחדים וחרדות, התנהגות כפייתית ו-OCD, מצבי רוח משתנים, התפרצויות זעם, אבחון וטיפול בהפרעות קשב וריכוז, קשיים חברתיים, בדידות ועוד.

טיפול רגשי אונליין במגוון תחומי רפואת הנפש

במכון מנטליקס ניתן לקבל גם טיפול רגשי אונליין מידי פסיכותרפיסט המשתייך לצוות המומחים שלנו, לטיפול במגוון בעיות כגון הפרעות חרדה, טראומה, התמודדות עם אבל ואובדן, הדרכת הורים, התמכרויות ועוד.

המטפלים הרגשיים במכון מיומנים ביישום כל הטכניקות והשיטות הטיפוליות גם אונליין (CBT, EMDR, DBT, ועוד). בעת הצורך, את ההתאמה שבין המטופל לשיטת הטיפול המתאימה והמטפל המתאים עורכת הפסיכולוגית הראשית של המכון שעושה את האבחון והיעוץ הראשוני, כדי להתאים את המטפלים המתאימים ביותר.

אורך הטיפול המקוון דומה למפגש הפרונטלי – כ-50 דקות. אנו משתמשים בכל פלטפורמות הווידאו הקיימות המהוות מרחב דיסקרטי, בטוח ומאובטח לקיום הפגישות (דוגמת זום).

השירות אינו מתאים למצבי חירום שבהם המטופל בעיצומו של משבר אובדני דחוף ויש צורך במענה מיידי.

אם ברצונך לברר פרטים נוספים או לתאם פגישת טיפול, אנו זמינים בכל יום מהשעה 09:00 ועד 19:00 , כולל בימי שישי מ09:00 עד 13:00, באחד מטלפונים הבאים:   054-9694246 | 054-9694475

נשמח לסייע, לכוון ולייעץ. אנו משתדלים לענות לכל הפונים באותו יום או מקסימום למחרת.

דברו איתנו בוואטסאפ

תפריט נגישות