עבור לתוכן
כל המאמרים

פסיכיאטר בהרצליה

פסיכיאטר מומחה ומנהל רפואי

מחפשים פסיכיאטר בהרצליה? פסיכיאטר פרטי יכול לסייע באבחון וטיפול מותאם אישית, הן במפגשים פרטיים והן באופן מקוון, עבור מגוון מצבים רגשיים. אל תשארו לבד.

אבחון פסיכיאטרי

אבחון פסיכיאטרי נשמע לפעמים כדבר מרתיע. "יתנו לי תרופות? יאשפזו אותי?" – אלה רק חלק מהחששות שאנשים מביעים; וחבל, כי זה מונע מרבים לפנות לפסיכיאטר ולקבל עזרה – והרי תפקידו של הפסיכיאטר הוא בראש ובראשונה לסייע כשמרגישים מצוקה רגשית.

אז בואו נקעקע כמה אמונות שגויות לגבי פסיכיאטרים – פגישה עם פסיכיאטר היא קודם כל פגישת אבחון, בסופה נמסרת האבחנה, מוסברת לפונה (וזה כבר מרגיע פעמים רבות) – ואז מחליטים יחדיו על תכנית טיפול שמתאימה אישית למטופל. זה לא חייב לכלול תרופות – לפעמים ההמלצה היא דווקא לשיחות או התערבויות אחרות. וזה בטח לא מסתיים באשפוז. הפגישה נערכת לרוב במרחב נעים, אחד על אחד, בדומה לפגישה עם פסיכולוג או כל איש מקצוע אחר בתחום רפואת הנפש.

לאורך החיים, כולנו יכולים לסבול מקשיים ומצוקות, מצבי דיכאון או חרדה, מתח ולחץ, משברי חיים, אובדן או שכול. החיים הרי טומנים בחובם עליות ומורדות; מקורות התמך המיידים של כולנו הם המשפחה, והחברים – אבל לא תמיד זה מספיק. לעיתים סיוע ממוקד של איש מקצוע עשוי לעשות את ההבדל, בין סבל מתמשך ופגיעה בתפקוד (לא רק בעבודה, גם בבית ובזוגיות), לבין החלמה ואיכות חיים.

מה ההבדל בין פסיכיאטר לפסיכולוג?

פסיכיאטר, בניגוד לפסיכולוג, הוא רופא שסיים לימודי רפואה, וביצע התמחות בתחום רפואת הנפש (כמו שניתן לבצע התמחות ברפואת נשים, או רפואת משפחה); הוא מכיר לעומק את הבעיות הרגשיות, אך גם ער לבעיות הגופניות והקשר ביניהן. בנוסף לכך, הפסיכיאטר מכיר לעומק גם את תוכן העולם הפסיכולוגי ולעתים חלק מההמלצות הטיפוליות יהיו בתחום הטיפול הרגשי. הפסיכיאטר מכיר את מגוון שיטות הטיפול בשוק – החל מטיפולים קצרי מועד (CBT), טיפולים דינאמיים, אינטגרטיביים, טיפול זוגי או משפחתי ועוד.

בעולם רפואת הנפש הפסיכיאטר הוא היחיד שרשאי להמליץ ולרשום טיפול תרופתי. תרופות יכולות פעמים רבות להקל באופן משמעותי על סבל וכאב, ולקדם החלמה. אבל ההחלטה אם ליטול תרופות, היא קודם כל – של המטופל. במהלך המפגש, אם מומלץ ליטול תרופות, משוחח הפסיכיאטרי עם המטופל על יתרונות לעומת חסרונות, מסביר על אורח נטילה ועל תופעות לוואי אפשריות.

פסיכיאטר אונליין

אבחון פסיכיאטרי יכול להיערך גם אונליין, בטלה-רפואה (בזום או בכל תוכנה אחרת). כך גם אנשים עם מגבלה בריאותית שמונעת יציאתם מהבית, או כאלה הגרים במרחק רב ממרכזי טיפול – יכולים להיעזר במיטב המומחים ולקבל את הטיפול לו הם זקוקים. בסופו של דבר המטרה היא אחת – לקבל סיוע נפשי ולצאת מהמשבר.

במכון מנטליקס בהרצליה, קיים יתרון גדול – כל הצוות הרב מקצועי נמצא במקום אחד, תחת קורת גג אחת. במכון עובדים פסיכיאטרים מובילים בתחומים שונים – דיכאון, חרדות, התמכרויות, הפרעות קשב וריכוז, בעיות אישיות ועוד, ולצדם צוות מטפלים רגשיים מעולה. כל הטיפול הנדרש ניתן תחת קורת גג את, ותיאום מלא בין כל אנשי הצוות.

צרו קשר וקבלו המלצה על פסיכיאטר פרטי מומלץ, נשמח לסייע

דברו איתנו בוואטסאפ

תפריט נגישות