עבור לתוכן

טיפול פסיכולוגי אונליין

פסיכולוג ופסיכיאטר אונליין

העתיד כבר כאן! במכון מנטליקס ניתן לקבל ייעוץ וטיפול פסיכיאטרי או טיפול פסיכולוגי אונליין, מידי מומחים מובילים מהעולם, בלי לצאת מהבית

רונית קמחזי הלפרין - פסיכולוגית קלינית

טיפול פסיכולוגי בזום, טיפול פסיכולוגי אונליין

פסיכיאטר אונליין

העתיד כבר כאן, ובמכון מנטליקס ניתן לקבל ייעוץ וטיפול פסיכיאטרי או פסיכולוגי, מידי מומחים מובילים מהעולם, בלי לצאת מהבית ​

טיפול פסיכולוגי בזום, טיפול פסיכולוגי אונליין


רונית קמחזי הלפרין - פסיכולוגית קליניתטיפול פסיכולוגי אונליין

פסיכולוג ופסיכיאטר אונליין - טיפולים ואבחונים בעידן הטכנולוגיה

טיפול פסיכולוגי מרחוק ואבחונים בעידן הטכנולוגיה

משבר הקורונה מאחורינו (תודה לאל), אבל הרבה דברים שמגיפת הקורונה שינתה עדיין פה, וחלקם לא בהכרח רעים. לדוגמה – טיפול מרחוק באמצעים מקוונים. הרי לא באמת ידענו מה זה זום ב-2020, והנה עכשיו, רובנו שולטים בטכנולוגיה הזו בלי בעיות. המהפכה הזו לא פסחה על עולם הפסיכיאטריה - ובשנים האחרונות ניתן לראות שטיפולים פסיכולוגיים ואבחונים פסיכיאטריים רפואיים מתבצעים דרך האינטרנט בתוכנות שונות, כגון זום, סקייפ ווטסאפ-וידאו ועוד.

היתרונות של הטיפול המקוון (און-ליין) ברורים. בעזרתו אפשר להנגיש טיפול גם לאנשים שנמצאים רחוק מהמקום בו נמצא המטפל, או לכאלה שמוגבלים ביציאה מהבית. הוא מאפשר לקשר בין מטפל למטופל הנמצאים בארצות שונות, וכך ניתן ליהנות ממיטב המומחים ממרכזי המחקר המובילים בעולם, ולקבל מהם טיפול בעודנו בישראל. אבל רבים עדיין תוהים, האם קשר אישי וקרוב שנרקם בתוך חדר הטיפולים המשותף, יכול להיווצר גם באמצעות תקשורת טכנולוגית. התשובה לשאלה זו מאוד אישית, אבל כבר היום ברור – רבים מסוגלים לייצר אינטימיות משמעותית וליהנות מקרבה וביטחון בקשר טיפולי ארוך ומשמעותי, גם באמצעים טכנולוגיים.

הטכנולוגיה היום מאפשרת לערוך אבחונים פסיכיאטריים מרחוק בנוחות מקסימלית, ולאחרונה גם אבחונים פסיכיאטריים לילדים ונוער נערכים בזום. מדובר בעיקר על בני נוער שכבר מיומנים היטב בהפעלת הטכנולוגיה, וישיבה לשיחה מול מסך אינה זרה להם. שיטה זו לרוב פחות מתאימה לילדים קטנים יותר, עמם מבוסס האבחון גם על היבטים שאינם מילוליים, כגון התנהגות בחדר הטיפולים או משחק משותף.

פסיכיאטר אונליין - איך זה מתבצע?

איך הטיפול מתבצע?

התהליך פשוט: הפסיכיאטר הבודק מתאם שעה עם המטופל (ישרות או דרך מזכירות), בה שניהם עולים למרחב שיחה קבוע שבו נערך האבחון או הטיפול. רצוי מאוד לכבד שעה טיפולית זו ולהתייחס אליה כפגישה לכל דבר. היינו – לנהל אותה בחדר פרטי, במחשב ולא בטלפון במידת האפשר, לא בנהיגה ולא במקום רועש או ציבורי. בסיום האבחון נשלח למטופל במייל סיכום אבחון ומרשמים (במידת הצורך), אותם הוא יכול להעביר לרופא המשפחה להנפקה.

למי מתאים טיפול אונליין?

למי מתאים טיפול אונליין?

למעשה הטיפול מתאים לכולם. אך הוא שימושי במיוחד לאנשים בעלי סדר יום עמוס שמתקשים להקדיש זמן לנסיעה הלוך ושוב לקליניקה או למכון טיפול. הטיפול מתאים גם עבור מי שסובל ממגבלה פיזית וכן נפוץ ביותר בקרב ישראלים שגרים בחו"ל ומעוניינים במטפל ישראלי, או כאלה המעוניינים בקבלת שירות ממומחה השוהה בחו"ל. הטכנולוגיה מאפשרת להתחיל טיפול ממוקד ומקצועי ללא מגבלה של מרחק.

חושבים שאתם זקוקים לפגישת ייעוץ אונליין?

אין תירוצים, ולא צריך לדחות טיפול נחוץ. אפילו לא חייבים לצאת מהבית

פנו אלינו למנטליקס, וקבלו טיפול ממומחים מובילים מהארץ והעולם - בנוחות של ביתכם

האם טיפול אונליין מאפשר לעבור תהליך רגשי רצוף ועמוק או מיועד רק למקרים דחופים?

• אנשים מתקשים לצאת מהבית ולתפקד מסיבות נפשיות (חרדה, ביישנות, דיכאון קשה וכו'). עבורם לעתים הטיפול המקוון הוא הדרך היחידה להתניע תהליך של קבלת עזרה.

• אנשים מרותקים לביתם מסיבות פיזיות (נכות פיזית, קושי להתנייד וכו') ולעיתים אף מרותקים למיטתם.

ישנם מקרים שללא טיפול מרחוק, לא היה מתקיים כלל טיפול, ניתן למנות בין היתר מקרים שבהם:

ישנם מקרים שללא טיפול מרחוק, לא היה מתקיים כלל טיפול, ניתן למנות בין היתר מקרים שבהם:

כיום, עם הניסיון הקליני העצום שהצטבר בתחום, ניתן לומר בוודאות כי גם תהליכים רגשיים, עמוקים ומשמעותיים ניתן לעבור בטיפול מרחוק. בדומה לקליניקה, הסטינג (המילה המקצועית ל"מסגרת") של המטפל עם המטופל הוא קבוע, ונקבעים יום ושעה המאפשרים למטופל לעבור תהליך רציף. בעידן הנוכחי, החדר בעצם התחלף במצלמה בבית, אך הזמן ומסגרת הטיפול נשארו קבועים. ניתן לראות כי ההצלחה של הטיפול תלויה בעיקר בגורמים דוגמת הכימיה והחיבור הרגשי שנוצרים בין המטפל למטופל (שאינה תלויה במרחק הפיזי בניהם), הניסיון של המטפל ועוד. כאשרר נוצר קשר חיובי, גם אם הוא "מרחוק" - זהו המפתח הראשון לשינוי. הצלחת הטיפול תלויה גם כמובן במוטיבציה שמפגין המטופל לשתף פעולה ולהתמיד בתהליך השינוי. כיום גם ישנם שילובים של מפגשים פיזיים ואונליין, כלומר אחרי יצירת קשר ראשוני עוברים למפגשי אונליין ונפגשים עם המטפל אחת לתקופה, או להיפך.

האם טיפול אונליין מאפשר לעבור תהליך רגשי רצוף ועמוק או מיועד רק למקרים דחופים?

טיפול פסיכולוגי אונליין

רוצים טיפול אבל מתקשים "להניע"?
טיפול אונליין עשוי להיות הפתרון המושלם עבורכם.
פנו עוד היום, ואל תדחו טיפול שמגיע לכם.

טיפול פסיכולוגי אונליין

רוצים טיפול אבל מתקשים "להניע"? טיפול אונליין עשוי להיות הפתרון המושלם עבורכם. פנו עוד היום, ואל תדחו טיפול שמגיע לכם.

איך פרויד היה מתייחס לטיפול פסיכולוגי מרחוק?

איך פרויד היה מתייחס לטיפול פסיכולוגי אונליין?

מעניין להדגיש שדווקא זיגמונד פרויד, אבי הטיפול הפסיכואנליטי הקלאסי, לא הדגיש את החשיבות של ישיבה פנים מול פנים. ההיפך הוא נכון - שיטת הטיפול שיצר פרויד, היא הפסיכואנליזה, גורסת שבמסגרת הטיפול המטופל שוכב על ספה (לרוב בעיניים עצומות), כשמאחוריו יושב המטפל – ללא קשר עין כלל. פרויד אף ערך טיפולים בהתכתבות עם אחדים ממטופליו המפורסמים.

האם יש יתרונות בטיפול פסיכולוגי מרחוק שאין במפגש פרונטלי?

האם יש יתרונות בטיפול ואבחון פסיכולוגי אונליין שאין במפגש פרונטלי?

חלק מהמומחים מציינים, שדווקא בהיעדר מפגש פיזי, המטפל והמטופל נדרשים להקדיש יותר מאמץ ויותר קשב וריכוז על מנת לגשר על הפער ולהישאר ממוקדים בשיחה. מטופלים מסוימים מעידים, שקל להם יותר להיפתח כאשר הם חשים פחות חשופים, ולכן טיפול אונליין מתאים להם יותר. יתרון נוסף בטיפול המקוון הוא היכולת לבחור שיטת טיפול ואיש מקצוע שהכי מתאים לטפל במטופל, ללא קשר לשיקולי קרבה גיאוגרפית. וכמובן – האפשרות לבצע טיפול בתוך המרחב הפרטי מבלי לצאת מהבית או מהעבודה, מאפשרים חיסכון זמן משמעותי ויקר.

האם טיפול אונליין מתאים לכל סוגי הבעיות?

האם ייעוץ פסיכולוגי אונליין מתאים לכל סוגי הבעיות?

טיפול מקוון מתאים למרבית סוגי הבעיות העולות במפגשים פסיכיאטריים ופסיכולוגיים. בהם - התמודדות עם דיכאון, חרדה, דימוי עצמי נמוך, פוסט טראומה, בעיות בזוגיות, התמכרויות ועוד.

האם מפגשים עם פסיכולוג אונליין יכול להתאים לכולם?

האם טיפול רגשי אונליין יכול להתאים לכולם?

בגדול כן, אבל עדיין יהיו אנשים שיעדיפו את המפגש הפיזי בחדר הטיפולים. וכמובן שזה בסדר גמור – טיפול הוא כמו כפפה, שצריכה להתאים לידו של המטופל.

חמישה דברים שאולי לא ידעתם על טיפול פסיכולוגי און-ליין :

זה יעיל!

מחקרים רבים מוכיחים שפסיכותרפיה וייעוץ פסיכיאטרי מקוונים יעילים כמו טיפול פרונטלי מסורתי במצבי בריאות נפשיים רבים.

גם לקבוצות

זה לא רק לטיפול אחד על אחד. היום נערכים באורח מקוון לא רק טיפולים פרטניים – אלא גם קבוצתיים, זוגיים, משפחתיים וכו'.

לא רק למטופלים

זה לא רק למטופלים. גם מטפלים, הזקוקים להדרכות ולהכשרות – עושים זאת פעמים רבות בפגישות מקוונות.

חוצה יבשות

טיפול מקוון מאפשר לקבל טיפול ממומחים מרחבי העולם, בלי קשר למיקומם.

נגיש לכולם

טיפול און-ליין מאפשר גישה לטיפול נפשי גם למטופלים שמרותקים לבתיהם ואפילו למיטותיהם.

דברו איתנו בוואטסאפ

תפריט נגישות